Творчий експеримент: сценарій

Gadmin
Site Admin

Re: Творчий експеримент: сценарій

Повідомлення Gadmin » 08 вересня 2018, 11:34

Я зараз якраз граю L.A. Noire - до речі, пропустив непогану гру в своєму жанрі. Треба виступати в ролі детектива - збирати докази, проводити допити, іноді перегони на авто по місту. Дуже серйозно пророблена гра.
Якщо чесно, я б детектив залишив як одну з особливостей фільму, а не робити з фільму окремий детектив.
Головна задумка має бути масштабнішою. Про що і про кого? Яка проблема у героїні?

Про інопланетян - це поки таємниця! Шшшшш! Ніхто про них не знає.

Gadmin
Site Admin

Повідомлення Gadmin » 08 вересня 2018, 11:51

Робота проситься незвичайна, але героїня (так само як багато з нас) не в захваті від неї, не може терпіти свого начальника і клієнтів.
Кар'єри і перспективи - нуль. Зарплата символічна + штрафи. А хочеться романтики, пригод і кохання.

Якщо не прибиральниця космічного сміття, то щось схоже... наприклад, оператор ритуальних послуг. Вона на маленькому кораблику літає по космічним станціям, проводить обряд прощання з покійними (щось псевдорелігійне), пакує тіло у мішок, і вистрілює його у космос.

Щось в цьому є... Простір для вигадок широкий. На серіал вистачить :) Тут же - робота з покійниками, коли можна проявити себе у якості детектива-самоучки.

Пропоную для затравки зупинитись на темі порятунку Землі від якоїсь глобальної катастрофи. Люба, напевно, буде просувати тему глобального потепління (і це досить цікаво), але це порушує одне з правил Блейка про те, що загроза має бути швидкою і значущою на даний момент.
Можливо, знову ж таки банальна ядерна війна? Тоді в стані війни опиняться і всі станції на орбіті.

padre_bot

Повідомлення padre_bot » 08 вересня 2018, 12:01

а якщо зробити навпаки: людина потрапляє якимось чином в світ інопланетян і вона мусить приховувати те, що вона людина. Працює на звичній інопланетянській роботі: розфасовувач шмарклів, майстер по встановленню домашніх телепортів, кіберветеринар чи просто якийсь нанодвірник. її метою є встановити як, власне, вона сюди потрапила, не спалитись, вернутись додому і знайти своє місце в чужому для неї світі. Тобто це може бути весело - глянути на людські звичні вміння, якості, особливості з іншого стороннього боку, інопланетного, створити утопічний або сюрреалістичний інопланетний світ навколо неї. ну, і те що вона людина можна було б подати як плоттвіст теж не зразу. звичайний конфлікт "особи не в тому місці не в той час, не такого як всі" під наркоманським соусом зелених чоловічків.

а проблема сама по собі накльовується: ці інопланетяни планують напасти на землю, а вона, виявляється, землянка, домішуєм сюди ще шпигунства і бойовичка. словом та, серіал був би веселий.
---
я це написав до останнього Ухового поста, його ідея цікавіша

Gadmin
Site Admin

Повідомлення Gadmin » 08 вересня 2018, 12:16

Ідея про інопланетян цікава і заслуговує на увагу, але то, скорше, має бути комедія... або сцена з другого акту (до речі, візьмем на замітку).

red sweater

Повідомлення red sweater » 10 вересня 2018, 01:46

У цьому випадку "глобальне потепління" просувати не буду, бо реально тема кóмплексна і зав'язана на багатьох процесах, так що для нашої задумки вона дійсно не дуже підходить.

Ой мені всі ідеї сподобались. Про ритуальні послуги це взагалі чудово. Я все-таки більше за те, щоби героїня була іншопланетянкою, але зовнішньо могла не вирізнятись від людей. (Шоб потім здивувати неочікуваним поворотом сюжету).
Ядерна війна в принципі на всі випадки підходить. Але якщо вона десь в космосі літає, то може краще зупинитись на порятунку однієї станції/корабля? Обмежений простір та обмежена кількість людей— то завжди цікаво.
Або ще таке (але тоді вже й не дуже важливо чи вона іншопланетянка): врятувати Землю від посадки космічного корабля, який на борту має небезпечний вірус і вся команда мертва. А героїня єдина, хто вижив або вона прибула тоді, коли вже всі заразились.

Gadmin
Site Admin

Повідомлення Gadmin » 10 вересня 2018, 11:10

Це нормально, коли йде генерація різних варіантів сюжету, а потім щось (чи навіть все) відкидається.
Варіант з іншопланетянкою мені не дуже подобається. Чому? Якщо одразу дати знати, що це іншопланетянка, то фільм піде по стежці "Люди в чорному" (щось комедійне) або "Зоряні війни" (щось епічне, з багатою історією). Чи ми готові до цього? :?
А якщо розкрити секрет десь в другому-третьому акті, то тут має бути а) якась велика потреба в тому, щоб дівчина була іншопланетянкою, б) нагальна потреба у розкритті секрету. Тобто, передбачається дуже складний, заплутаний сюжет, а дівчина перестане бути людиною з народу. Зробити так, щоб ми співпереживали їй, буде дуже важко.
О! можна прийняти, ніби це в неї така манічка, вважати себе інопланетянкою. Бо їй хочеться не бути схожою на всіх інших, нудних людей довкола, і так вона розважається в колективі. Але, насправді, це проста дівчина. Потім вона зміниться так, що їй буде приємно вважати себе людиною, корисною для суспільства, і що можна бути цікавою навіть такою.
Характер трохи промальовується.

Погоджуюсь, що головний конфлікт краще обмежити в часі і просторі. Але це не конче має бути один корабель (а як, наприклад, було в Гравітації).
Ядерна війна, віруси, "чужий" на борту - то надійна тема, але вже трохи банальна. Може щось свіженьке згенерим?

red sweater

Повідомлення red sweater » 10 вересня 2018, 13:24

Та про розкриття секрету: я собі думала більше про ідею шо головне твої вчинки і добре серце, ніж зовнішні відмінності чи іншопланетне походження. Хоча я розумію що такі метафори вже дуже заїжджені та банальні :D
Ми просто по-різному розставили акценти. Я більше про "прийняття/або не" себе середовищем, а в тебе про прийняття себе собою. І мені твоя ідея більше подобається,
Мені здається то зараз в нашому суспільстві актуальніше!

Gadmin
Site Admin

Повідомлення Gadmin » 10 вересня 2018, 13:25

Це так мило - такий космічний наїв... Пошту привезли
► Показати

red sweater

Повідомлення red sweater » 10 вересня 2018, 13:26

Клас! Який це рік? (Коли створювалось тобто)

П.С.Може дівчина прилітає на замовлення поховати когось, і потрапляє в екіпаж дослідників, які шукають нові джерела енергії поза Землею. А далі треба подумати :D

Gadmin
Site Admin

Повідомлення Gadmin » 10 вересня 2018, 16:45

Та я ж не знаю - просто потрапляє на очі в інтернеті. Це не мій скан.

а от нагуглив - 1962
https://www.parigibooks.com/pages/books ... -june-1962

padre_bot

Повідомлення padre_bot » 10 вересня 2018, 17:56

Отож, шо ми маємо: головний герой - жінка. Працює бажано в сфері ритуальних послуг або щось таке "дивне". Через щось не може вжитись з навколишніми, відчуває себе "іншою" (в чому ця іншість проявиться - буде сказано в плоттвісті десь посередині). В кінці рятує щось або когось від смертельної небезпеки. Так?

Gadmin
Site Admin

Повідомлення Gadmin » 10 вересня 2018, 19:14

У мене вже перша сцена в голові є, чесно кажучи. :)
А от з питанням "про що" фільм ще не зовсім зрозуміло. Я пориваюсь то фільм, то серіал, то гру робити - й у всього свої особливості.... омг... Треба на чомусь зупинитись.
Стоп, а ми ще з жанром навіть приблизно не визначились
viewtopic.php?f=4&t=34#p794

Gadmin
Site Admin

Повідомлення Gadmin » 10 вересня 2018, 19:51

Є такий варіант фабули:
  • ф1
    • ф11 (підваріант)
      дівчина працює в космічній службі ритуальних послуг - це такий собі кораблик з екіпажем (начальник + помічниця + ?), який на орбітах Землі обслуговує величезні космічні станції та міжпланетні кораблі. В задачу служби (скорочено КСРП) входить перевірити всі документи на небіжчика, перевірити самого небіжчика, провести обряд прощання, запхати у спеціальну капсулу і вистрілити на Сонце. Відіслати звіт в Центр на Землі.
      ► Показати
    • ф12 (підваріант)
      Це сімейний підряд. Начальник - він же батько (або мати). Конфлікт йде ще й на рівні батьків-дітей. Варіант відношень донька-мати, по-моєму, досить нетривіальний для кіно. А в реалі досить частий.
    ---------
  • ф2
    Дівчину гнітить ситуація, коли робота не приносить задоволення, а для повноцінного життя нема можливості. Їй хочеться більшого. Вона проявляє себе на роботі творчо, часом по-хуліганськи. Начальник не розуміє і злиться, грозиться звільнити. А втратити роботу (навіть таку), означає для дівчини щось дуже погане (треба придумати, що саме).
    ---------
  • ф3
    • ф31 (підваріант)
      Дівчина помічає якусь аномальну закономірність у появах трупів і намагається звернути на це увагу інших. Але начальник, зважаючи на відношення один до одного, лише відмахується. Дівчина проводить своє розслідування (наскільки це можливо) і починає розуміти, що небезпека набагато глобальніша, ніж вона підозрювала. Треба рятувати і космічні станції, і навіть Землю.
    • ф32 (підваріант)
      І от коли ситуація сягає величезного напруження, з'являється певний клієнт, який помічає що дівчина хороший пілот, має хист до аналізу трупів (може судити про його життя, від чого помер і т.п.), а також спритна і винахідлива. Виявляється, що клієнт - це начальник секретної служби космічних розслідувань.
      Далі події можуть розвиватись за аналогією з подіями у книжках «Щур з нержавіючої сталі» Гаррісона. Дівчина стає агентом і встрягає у пригоди.

red sweater

Повідомлення red sweater » 11 вересня 2018, 20:43

Ф12 по-моєму кльова. Я б її розвивала. Батьки-діти взагалі улюблена тема.

Gadmin
Site Admin

Повідомлення Gadmin » 11 вересня 2018, 21:54

Переходим у закритий розділ.

Gadmin
Site Admin

Повідомлення Gadmin » 18 вересня 2018, 19:42

комп

Зображення

padre_bot