Брехнаука

Відповісти
Gadmin
Site Admin

Брехнаука

Повідомлення Gadmin » 20 серпня 2018, 12:44

Тема про брехнауку (лженауку) - виявляється, це величезний фронт, який зараз суне на науковий метод темною хмарою.

Одна особа в фейсбуці назвала мене невігласом в розмові про еволюцію. Вона вважала, що еволюція не суперечить креаціонізму. :? Тобто, може щось там і еволюціонує, але от людину створив Бог. І все б нічого - ну хіба мало неуків в соцмережах, - але жіночка знаходиться на посаді Research Scientist у Space research Institute, Kiev. Не знаю, як вона потрапила на цю посаду з педагогічною освітою, але це все свідчить про сумну тенденцію:
- люди отримують погану загальну освіту, з величезними білими плямами
- неуки, містики, релігійники, шахраї паразитують на досягненнях науки, і тут же атакують науку, нав'язуючи своє бачення того, що таке наука, і чим вона має займатись

Ось відео після якого почалась дискусія. Бачимо, як священники намагаються бути ближчими до цільової аудиторії: канал на Ютубі, молодіжний сленг, спіннер, намагання подружити церкву і науку та прищепити думку, що не треба напружуватись з усілякими протиріччями

А тут наш діалог з особою. Дуже показовий - тут тобі і хамовита фамільярність (хоча ми не знайомі взагалі), і граматичні помилки, і "логіка" викладення, і чіпляння до вторинного, і "питання на питання", невизнання помилки і видалення з друзів.
Як бачите, я був сама ввічливість і терплячість. Не допомогло. Краще б я сказав все, що думаю.
► Показати

Gadmin
Site Admin

Re: Брехнаука

Повідомлення Gadmin » 20 серпня 2018, 13:10

Американці створили багато брехнаукових фільмів, в яких ставили під сумнів (м'яко кажучи) і еволюцію, і висадку астронавтів на Місяць, і круглу Землю, а натомість популяризували відверте шахрайство на кшталт "пам'яті води" чи уряд рептилоїдів.
Потім цю вдячну тему про "скандали, інтрігі, расслєдованія" розсмакували росіяни, які з успіхом засрали голови російськомовних подібним лайном, тільки додали ще й своєї колоритної рускомірской приправи.
Ну, а українські ЗМІ вже звично мавпують росіян - на 2+2, Мега (та й на інших) йдуть такі матеріали, що вуха загортаються.
Чого вартує тільки "Битва екстрасенсів" і подібна муть - абсолютно шахрайські передачі.
При цьому знайти хоч якусь науково-популярну передачу (ну хоч про природу) просто неможливо.

От, типовий зразок якісного фільму, знятий невігласами.

Gadmin
Site Admin

Повідомлення Gadmin » 20 серпня 2018, 13:27

Не забувайте, що такі передачі дуже токсичні - кілька хвилин перегляду і ви вже ватнік! або прихильник теорії про пласку Землю.
От продукт російської пропагандистської машини. Зверніть увагу - ведучий, його манера триматись і говорити, студійний фон - це майже копія того, що робить Кисєльов.
Але, як бачим, і цей Ігор Прокопенко не обділений увагою та нагородами - все ж багаторазовий володар премії ТЕФІ.

А Земля-то плоская!

red sweater

Повідомлення red sweater » 20 серпня 2018, 16:01

Жесть. До речі ці ідеї про плоску землю зараз все більше на слуху і гугл мені часто підсовує дотичні статті. Бачила недавно, що в Америці є щорічі з'їзди плоскоземельців...я шось не розумію, шо з тим світом твориться %}

red sweater

Повідомлення red sweater » 20 серпня 2018, 16:04

До речі масове поширеня ідеології креаціонізму розпочалась з америки, нє? З усіма іхніми пуританами та набожними фанатиками
В Європі то якось не так відчутно. Хоча може я помиляюсь, то виправте мене.

Gadmin
Site Admin

Повідомлення Gadmin » 20 серпня 2018, 16:25

В принципі, так - США досить набожна, порівняно з іншими сучасними розвиненими країнами. Я навіть підозрюю, за рахунок кого ця набожність така висока, але не хочу збиватись в расизм. Може Useless розкаже (коли з переїздом покінчить)?

Gadmin
Site Admin

Повідомлення Gadmin » 20 серпня 2018, 21:32

Я тільки ЗА - отказуйтесь, дегенерати, від біопаспортів. Нєфіг вам по світу їздити і нас ганьбити.

Зображення

Nilgy Ellrats

Повідомлення Nilgy Ellrats » 20 серпня 2018, 22:32

В цю тему небезпечно заходити. Бомбить занадто сильно

asgardian

Повідомлення asgardian » 22 серпня 2018, 13:28

Битва екстрасенсів ще нічого, там хоть ясно, що то просто шоу, а от передачі типу.. як його, загублений світ? В мене починається істерика і волосся зкручується.

І так, все більше плоскоземельників, це якийсь піпєц.

З мого багаторічного життя на переважно американському просторі в мережі, можу сказати, що ти, Ґадміне, трошки помиляєшся - найбільше пуританство і релігійний бруд відбувається саме в консервативних і білих общинах. Взяти хоча б сумнозвісну церкву Вестборо.

Gadmin
Site Admin

Повідомлення Gadmin » 22 серпня 2018, 13:52

Звісно, що шоу, але позиціонується, як шоу зі справжніми екстрасенсами (ворожками та іншими шаманами). Цікаво, до речі, чому церква ніяк не реагує (хоча на Гаррі Поттера гавкала). :)
Щодо США, то мова йшла про рівень (кількісний) релігійності загалом в суспільстві, а не про характер релігійності окремих громад.
Але, боюсь, що статистики по расах не ведеться взагалі, тому цілком допускаю, що можу помилятись.

Gadmin
Site Admin

Повідомлення Gadmin » 22 серпня 2018, 14:17

Хоча - от є деякий документ

Overall, Americans who profess no religion or self-identify as Atheist or Agnostic are more likely to be white non-Hispanic or Asian and less likely to be African American, as compared to the general adult population. The smallsample size by ethnicity precludes detailed tables.

https://books.google.com.ua/books?id=-3CCibuaDFsC

Gadmin
Site Admin

Повідомлення Gadmin » 28 серпня 2018, 12:14

Одного разу по роботі довелося під'їхати до клієнта. У нього в "офісі"-квартирі була обстановка клубу любителів містики, наче тільки що закінчились зйомки фільму "Викликаємо диявола разом". А на стіні висіли подібного роду "документи":
► Показати
Шкода, що тоді в телефоні не було камери... стоп.. та тоді ще взагалі не було мобілок.
На столі, поруч зі свічками, лежав чудернацький ніж, яким, очевидно, роблять жертвоприношення.
Я ледь стримав бажання одразу втекти. Тому пішов повільно.

Gadmin
Site Admin

Повідомлення Gadmin » 13 вересня 2018, 17:07

не брехнаука, але просто щоб підтримати розмову

Зображення

Gadmin
Site Admin

Повідомлення Gadmin » 14 вересня 2018, 19:28

Вооооо... Оце вже жирно, дуже жирно.
Жир від академіка "МАЭНИН им. П.К. Ощепкова" Миронової

http://www.proza.ru/avtor/eridanus

Nilgy Ellrats

Повідомлення Nilgy Ellrats » 18 вересня 2018, 11:58

дивний і смішний в мене стереотип спрацював: "вчені так не виглядають"

Gadmin
Site Admin

Повідомлення Gadmin » 18 вересня 2018, 12:47

То вчені з новим типом ДНК - не плутай!

red sweater

Повідомлення red sweater » 19 вересня 2018, 15:00

це щось знову про "квантовий перехід людства"?)))
сорі, мені лінь просто включити те відео

Gadmin
Site Admin

Повідомлення Gadmin » 21 вересня 2018, 12:13

Євген Мисько

Колись adme був дуже цікавим сайтом про рекламу, піар, креатив. Потім він перетворився на помийку для ідіотів. Показове перетворення для всього інтернету. Там, в тому числі, почали розміщувати псевдонаукові статті, наприклад, про вовчі зграї в снігу, де попереду йдуть найслабші і хворі.
Я про це писав http://enter.lviv.ua/oohfiro/kanadski-vovky-hihanty/
Це дурня, але ж з емоційною складовою. Народу просто подобаються такі фантазії. А емоція завжди звеличується над розсудом.

І зараз освітні, науково-популярні групи та сторінки в фб теж поступово скочуються у брехнауку. Це дуже прикра тенденція. Там, де має бути точна інформація, все частіше зустрічаються пости з розряду "Ваууу! Шок! ЛОЛ!".
Є кілька таких українських ресурсів, і я, часом, вказую (чемно) там на відверті помилки. І що? Думаєте, хтось вибачився чи виправився (про "подякував" мовчу)? Фіг там!
От типова відповідь на моє зауваження:
"навіть якщо при створенні анімації були допущені неточності, ми все-таки захотіли нею поділитися, оскільки вона нам сподобалася"

ШОК! :)
особливо мило звучить "навіть якщо" - і це після того, як їх ткнули носом прямо у принципово важливі неправдиві дані

padre_bot

Повідомлення padre_bot » 21 вересня 2018, 20:47

Научпоп в інтернеті перетворився в клікбейт. А що, всі гамати хочуть.

Gadmin
Site Admin

Повідомлення Gadmin » 21 вересня 2018, 21:52

і не просто гамати, а канапки з чорною ікрою

Відповісти