Бієнале довіри

Відповісти
Gadmin
Site Admin

Бієнале довіри

Повідомлення Gadmin » 23 жовтня 2018, 15:23

Може ви вже чули про скандал у Львові щодо бієнале довіри - на кшталт: "львів'яни провалили тест на довіру".
Тобто, ресторатори дозволили клієнтам платити не по рахунку, а стільки, скільки ті вважали за потрібне. І чомусь це дійство якимось чином пов'язали з довірою. Звісно, що знайшлось багато відвідувачів, які заплатили суто символічну ціну. А чому б ні? Акція ж!
Після цього багато рестораторів вийшли з акції.
Ну, я то однозначно прогнозував такий варіант розвитку подій. І може б не звернув увагу на це все, але в ЗМІ і фейсбучиках піднялась неслабка хвиля гівна самобичування і самоприниження - мовляв, ми всі бидло, не варті довіри і Європи.

Я змушений розібратись в питанні, і якби ви допомогли, висловивши свою думку, було б добре.

Спочатку я б розділив тему на три розділи:
1. Бієнале і культ довіри
2. Акція відкритого чеку і до чого тут довіра
3. Поведінка ЗМІ

padre_bot

Re: Бієнале довіри

Повідомлення padre_bot » 23 жовтня 2018, 16:54

Непродумана організація+комплекс меншовартості+медіапиздота=виття в соц.мережах

Gadmin
Site Admin

Re: Бієнале довіри - 1. Бієнале і культ довіри

Повідомлення Gadmin » 23 жовтня 2018, 17:26

1. Бієнале і культ довіри

Маємо сайт, де прописана концепція бієнале - Повір у довіру
http://biennaleoftrust.org/

Я почав читати і трохи шокувався.
Про довіру говориться, як про якусь моральну чесноту, яка може бути властива людині, незалежно від того, до кого/чого ця довіра має бути застосована. Може автор сплутав довіру з чесністю?
Недовіра пронизує українське суспільство на усіх рівнях. Вона помітна неозброєним оком у політиці, економіці, податковій та банківській системах, способах ведення бізнесу, засобах масової інформації та у приватних стосунках.
Мені шкода автора, що в його житті стільки недовіри. Може йому потрібно змінити своє оточення?
Хоча, мені здається, автор свідомо перебільшує і наганяє пафосу, щоб потім підвести нас до висновку в необхідності якоїсь дії (наприклад, дати грошей).
"Пронизує" і "видно неозброєним оком" - це ні про що, порожні слова.
Кожну людину пронизує лайно, і потім лайно видно неозброєним оком. Це ж не значить, що наше життя лайно і треба щось змінювати.
Як наслідок ми маємо надмір контролюючих інстанцій, корупцію та майже параноїдальну економіку.
.. і шлюб? :)

Тут автор починає конкретно плутатись. Корупція - це не наслідок недовіри, це якраз наслідок довіри. Ми довіряємо чиновнику якусь роботу/кошти, а він це все конвертує у свої машини та вілли. І коли ми бачимо це, то вже тоді в нас виникає недовіра - не тільки до конкретного чиновника, а до системи загалом.
Надмір (саме надмір) контролюючих інстанцій - це теж корупція, бо вони створюються не для того, щоб когось контролювати, і не мають нічого спільного з довірою/недовірою. Хіба так само є причиною недовіри (але не навпаки).
Про те, як недовіра викликає панічний страх в нашій економіці (чи що там малося на увазі?) я розпатякувати не можу (як автор тих текстів), бо не маю даних. В моєму особистому бізнесі недовіра не грає визначних ролей. Можливо, її навіть замало з моєї сторони.
Весь сучасний світ також переживає цю кризу, опирається постправді та фейкам і шукає конструктивних виходів.
Для мене дивно звучить, коли "опирання постправді та фейкам", фактично, прирівнюють до переживання кризи. Пережити фейки допоможе критичний підхід до інформації, а не суцільна довіра.
Ну і - хух! - весь світ пронизаний недовірою, а не тільки українське суспільство на усіх рівнях. Значить, в цьому питанні ми такі, як всі, не гірші.
Тому ми переконані — відновлення і утвердження довіри може стати саме тією корисною точкою прикладання консолідованих зусиль, яка дасть поштовх до системних змін у соціумі.
Кучеряво формулює.
Я не знайшов на сайті, хто це - "ми". Може "ми" - це корупціонери, які втратили довіру людей? Принаймні, тоді все логічно виглядає.
І знову - суцільні порожні загальні слова, без цифр, без посилань на дослідження, без деталізації, пояснень та аргументів.

- Все советские люди глубоко убеждены в том, что программа дальнейших действий, новые инициативы, провозглашенные на съезде, разработка и осуществление “мер доверия” в Европе и на других континентах внесут огромный вклад в дело сохранения мира на земле. (Аплодисменты.)
Бієнале довіри — це відкрита платформа для академічного, практичного та мистецького осмислення концепту довіри, його всебічного та міждисциплінарного опрацювання.
Оголошую Форентер частиною платформи для осмислення "концепту довіри". :) Іншого способу обговорити і осмислити мені організатори не надали.
Ми не розраховуємо отримати готові рецепти, як зробити довіру щоденною практикою кожного вже і зараз. Ми пропонуємо почати систематичну роботу над поширенням такої корисної соціальної звички усім, хто поділяє нашу ідею.
Почистили зуби і марш практикувати довіру! :)
Яка саме ідея у вас? Де про неї написано? Що конкретно потрібно робити? Що конкретно це дасть?
Ви не знаєте, як щось зробити, але пропонуєте цю "звичку" поширювати? Агов! :?
Бієнале спробує об’єднати у розмові про довіру академічних дослідників та науковців, психологів та економістів, митців та менеджерів, бізнесменів і громадських активістів задля впровадження та поширення взаємної довіри в нашому суспільстві.
Після усього, що я прочитав, я вже боюсь читати ці розмови, якщо вони десь і були опубліковані (вони десь опубліковані?). Оскільки неправильно поставлені питання та хибні тези перетворюють будь-яку розмову на порожнє балаболення, флуд.

Вибачте, що я зараз перебиваю академіків, науковців, психологів з економістами, митців і бізнесменів, але я, особисто, обмежився б одним реченням - там, де є добре продуманий порядок (правила), де за тим порядком слідкують, а порушників карають, там автоматично зростає рівень довіри у суспільстві.
Тобто, довіра - це наслідок, а не причина, як намагаються видати організатори бієнале довіри.

Скажу за себе (але хіба в інших не так само?) - я не уявляю, як можна "практикувати довіру", бо..
- є люди, до яких я маю довіру (то що тут ще практикувати?)
- є люди, до яких в мене є недовіра (ви хочете , щоб я змінив думку? а ви, часом, не з тих, хто довіряє Путіну?)

І що в моєму житті не так? Що ви хочете змінити?
Ми віримо, що тільки так постане здорове і комфортне середовище, у якому успішно проросте усе інше: добробут, впевненість у майбутньому, порозуміння і мир.
(Аплодисменти)

Віра - це сильна штука. Якщо у вас вона така велика, то можна започаткувати нову релігію. От дехто висував ідею, що миру можна досягти молитвами. І зручно - неуспіх завжди можна списати на послідовників: фігово вірите, недостатньо довіряєте. Миру нема, бо ви закриваєте двері на замок і не позичаєте цигану всі свої гроші, як має чинити справжній практикуючий довірчанин.
Спільнота гідних людей, для яких слово честі та взаємна повага не менш важливі, ніж матеріальний добробут, і які розуміють, що економічний та культурний успіх опирається на здоровий соціальний клімат.
Пишна мова і погане знання історії.

Отже, висновок.
Організатори мають якісь благі наміри, але сплутавши причину і слідство, акцентують увагу на хибних, відірваних від реальності, тезах, які не мають за собою практичного втілення.

P.S.: про всяк випадок - я за те, щоб між людьми було більше довіри, чесних стосунків і благородних вчинків

Йормунганд

Повідомлення Йормунганд » 24 жовтня 2018, 08:54

Йооопці-дрипці... :(
А от мені цікаво, скільки людей прочитали цю статтю і сприйняли серйозно?...

Gadmin
Site Admin

Повідомлення Gadmin » 24 жовтня 2018, 09:45

Ну, двоє прочитали точно - автор і я. :)

Gadmin
Site Admin

Повідомлення Gadmin » 24 жовтня 2018, 16:12

Відкритий чек - це, виявляється, була ініціатива самих рестораторів.

Тепер слухаєм слова організаторки:
- Ви, як відвідувач, отримаєте відкритий чек. Ви будете знати суму, але ви маєте право і зможете заплатити стільки, скільки вважаєте за потрібне. Ніхто не буде вас наздоганяти і вимагати додати решту чи навпаки, але ви водночас маєте нагоду висловити вашим улюбленим закладам те, наскільки ви їм довіряєте, як ви хочете їм подякувати.

asgardian

Повідомлення asgardian » 26 жовтня 2018, 20:12

А мені здається, що автор сам не сильно вірить в те, що пише, але автору дали кількість знаків у які треба вкластися.

В загалі тут питання не довіри, а совісті. У мене б совість занила, якби я пішла кудись нажертися на 500грн, а лишила б 20 лише просто тому, що "могла".

Gadmin
Site Admin

Повідомлення Gadmin » 26 жовтня 2018, 22:56

Совість хоч якось сюди можна припасувати, але довіра явно за вуха притягнута.
Та і совість не підходить, бо організатори самі сказали - платіть скільки хочете, але можете висловити подяку. Що це значить "висловити" подяку? Ну, сказали "Дякую" і пішли. :)
Якщо ресторатор сам не хоче брати гроші - в нього акція - то чого відвідувача має мучити совість? :)
Ну, провал по всіх фронтах.

Відповісти