Загалом про українську культуру

Gadmin
Site Admin

Загалом про українську культуру

Повідомлення Gadmin » 07 серпня 2019, 20:15

Розвиваємо, допомагаємо. Лайкаєм, підписуємся.

Gadmin
Site Admin

Re: Загалом про українську культуру

Повідомлення Gadmin » 07 серпня 2019, 20:15

Gadmin
Site Admin

Повідомлення Gadmin » 12 вересня 2019, 12:32

Gadmin
Site Admin

Повідомлення Gadmin » 12 вересня 2019, 13:11

Та український Ютуб і не народжувався взагалі-то. Були періоди, коли українська культура ставала більш популярною, і, відповідно, збільшувався попит, зокрема в Гуглі і на Ютубі. Попередені роки були особливо актуальні в цьому плані.
А зараз йде відкат, депресія на національному рівні. Тому якраз з весни все і котиться до сраки (хоч і до цього було фігово).
Якась частка україномовного контенту буде виживати, замкнувшись сама у собі, але заробляти на цьому не вдасться. Трохи грошей будуть отримувати від донатів - це все. Якби ще держава чи спеціальні фонди підтримували україномовні інтернет-ресурси, то було б веселіше. Принаймні, контент (хай би якої якості) був би. І це коштувало би менше, ніж виділяється зараз державою на якийсь черговий блювотний фільм на патріотичну тему. Взагалі - державі потрібно кардинально переглянути свої інвестиції в культуру. Жодних кінопітчингів! Зараз вся двіжуха відбувається в інтернеті - ігри, серіали, ютуб, соцмережі, сайти і т.п. Робіть пітчинги саме по цьому!

padre_bot

Повідомлення padre_bot » 12 вересня 2019, 22:01

Не погоджуюсь. На прикладі Алекса:
За кілька років, за які я слідкую за ним на Ютубі і Твічі, його контент практично не змінився. Був всплеск активності на стрімах, коли він старався, стрімив регулярно і пробував якось зацікавити глядачів - але чомусь він здувся, і активність теж. І ниття про те як все погано в українському ютубі збереглось.
Так, українські ютубери ніколи не наберуть статистику, яку мають російсько- чи англомовні блогери. З цим просто треба змиритись. Абсолютній більшості україномовних кріейторів не бачити мільйонів переглядів-підписок. І ЦЕ НОРМАЛЬНО.
В ситуації Алекса ниття взагалі виглядає трошки дивним: ні регулярності, ні змін, ні трендів, ні цікавих коллаборацій - то чого Ютуб має оживитись? Он вродив відео про смерть ютубу - і вже в сьогоднішньому розказує про активність і пропозиції. А ШО ТАК МОЖНА БУЛО?
Я вважаю, що державі не треба лізти до контентмейкерів. Бо там де платить держава - там виникають рамки і вказівки по контенту. А ми ж не хочемо шоб як в Росії?
Де тоді брати гроші? Та там де і беруть ютубери з інших малих країн: реклама. "бєбєбє, нашим рекламодавцям не потрібні україномовні блогєри, вони їм ніколи в жизні не заплатять". Ну-ну. А чому ж тоді україномовні блогери в інстаграмі так нормально себе почувають? Особисто знаю трьох інстаграмерів (більше 20к підписок,як на інсту то не багато), які вже мали співпраці з "Соні", туристичними фірмами, "Сяомі", мережа фастфудів. Чому навіть такі дуже мертві по статистиці і активності (і по якості контенту, будемо відверті) стрімери як Добра чи Падон - і ті мали рекламні співпраці з магазинами техніки чи тим же Ланетом?
Просто, внєзапно, кріейторам не тільки тре сидіти і пиляти однотипні ролики час від часу і чекати на славу і зливу з монетизації.

padre_bot

Повідомлення padre_bot » 12 вересня 2019, 22:04

І ще по Алексу, по останніх відео - по кольорокорекції і монтажу - так ніби вернувся на 6 років назад. І нє, воно не коштує грошей, в нього хороші камера і комп, воно коштує зусиль - подивитись ролики на юутбі по Адоб Прем'єру.

Gadmin
Site Admin

Повідомлення Gadmin » 12 вересня 2019, 23:12

Ти раптом вкинув тезу про те, що україномовні ютубери ніколи не наберуть мільйони, як російсько- та англомовні. А хіба на цю тему хтось щось казав? Чи хтось сперечається?
Мова йшла про те, що Ютуб перестав давати рекомендації українських ютуберів. Принаймні, в мене така картина спостерігається (чому - це окрема тема, але я раніше трохи її зачіпив).
А без таких рекомендацій канал не росте, і без глядачів робити стріми просто нема змісту (та й бажання).
Про інстаграм я нічого не знаю - там же не діють алгоритми Ютубу, про зміни в яких йде мова. Чи не так?

Ще ти хочеш звузити проблему до одного Алекса і його стилю. Тобто в інших ютуберів все гуд, бо вони весь час вигадують щось нове і вивчили Прем'єру? Ну, не знаю - я бачу багато каналів, де роками все показується однаково, з однією вебкамерою, просто до неможливості - і ніби норм, все стабільно.
Мені, навпаки, хотілося б, щоб Алекс повернувся до старих добрих часів Лонг Дарку і не вигадував цих дурнуватих колаборацій, свистілок з перділками і позбувся звички постійно пасти чатик і вказувати, як потрібно чи не потрібно коментувати.

Тепер про державу. Часом стрімеру приходить донат із завданням щось зробити. Це теж можна вважати вказівками і рамками. Кожен, хто платить, певним чином впливає на виконавця. Держава тут не є виключенням - це просто один з донаторів.
Наприклад, хай держава виділить якомусь оператору (тобі) певну суму, і нехай той оператор регулярно анонімно підкидає донати стрімерам, щоб у них був настрій та натхнення креативити. Ще можна певну суму витрачати на рекламу стрімерів на тому ж Ютубі. Той, хто захоче розвиватись, ці донати використає як трамплін - а далі вже сам.

"щоб як в Росії" - ахаха.. без коментарів. Армії нам теж не треба, бо то ж буде як в Росії.

До речі, ти таким менторським тоном всезнаюче говориш 8-) - наче досвідчений і успішний ютубер. Признавайся, де твій канал? :roll: Не приховуй від нас!

Про важливість контенту теж вірно. Та як намацати цей цікавий контент? Як до нього прийти? Експериментувати і дивитись на реакцію. Але, якщо Юутб тобі не піджене глядачів, або якщо ти не маєш одразу достатньо бабла для реклами, то технологія не працює.

Gadmin
Site Admin

Повідомлення Gadmin » 13 вересня 2019, 08:47

https://tydyvy.com

Агрегатор українського Ютубу

padre_bot

Повідомлення padre_bot » 13 вересня 2019, 09:19

Ехх ...
- проблема з рекомендаціями і алгоритмами всім відома і давня, і це трабл не суто українського ютубу, а ютубу загалом. Так, нажаль, воно працює в багатьох країнах і Україна тут не виняток. Про мільйони - це був як приклад, не докопуйся до слів)
- Я не хочу звузити проблему до нього одного, я просто говорю про нього як приклад бо ти скинув саме його відео. Про повернутись до Лонг Дарку - та без проблем, тільки це зараз не актуально і успішним канал не зробить, як би там держава не помагала. Актуальність і трендовість контенту, нажаль, це теж те що є одним з важелів просування на ютубі. Про акцентування Алекса на чаті - це його заморочка, яка теж негативно впливає.

- Ти ж розумієш шо як тіки в держави з'явиться подібна програма, то з'являться і ті хто спробує на ній спекулювати. Мені здається дієвіше все ж шукати спонсорів і рекламодавців серед бізнесу, як це роблять за кордоном.

- про Росію: мав на увазі ряд ютуберів які сидять на зарплаті там. Знов докопуєшся до слів.

- "де твій канал?" - спєрва дабєйся, серйозно? Не опускайся до такого, це погано) Я говорю не менторським тоном, а просто розповідаю про очевидні всім відомі речі.

- "технологія не спрацює" - ну да. Завжди є ризик, я в любому бізнесі чи стартапі, спочатку ідея + стартовий капітал - і, може, тоді вистрілить. Без цього ніяк

Gadmin
Site Admin

Повідомлення Gadmin » 13 вересня 2019, 10:59

padre_bot писав:
13 вересня 2019, 09:19
- проблема з рекомендаціями і алгоритмами всім відома і давня, і це трабл не суто українського ютубу, а ютубу загалом.
Але в українського Ютубу є і свої особливі проблеми з рекомендаціями україномовного контенту. Наприклад, російськомовний він завжди дуже радо підсуне, вважаючи його теж українським.
Тому частково алгоритми Юутуба беруть участь у тому, що україномовні ютубери (та й сайти в Гугла) не отримують всього, що очікувалося.

Так, це старі проблеми. Але Алекс каже, що україномовний контент зараз навіть не пропонують, а не те, що розбавляють російським.
Мені дійсно не пропонують ні летсплейників, ні стрімерів з України. Взагалі. У тебе інша ситуація?

padre_bot писав:
з'являться і ті хто спробує на ній спекулювати
Це як? Уточни.
Держава в цьому випадку нічим не відрізняється від будь-якої крупної контори. Вона також може бути спонсором і рекламодавцем. І навіть повинна ним бути, якщо хоче розвитку української культури.
padre_bot писав:
про Росію: мав на увазі ряд ютуберів які сидять на зарплаті там
І ти точно знаєш, що держава їм платить зарплату? Дай мені цей список - дуже цікаво, що вони роблять, і як оформлені в них відносини з державою, і чим це так погано.
padre_bot писав:
спєрва дабєйся, серйозно?
Ну я 100% був впевнений, що ти це напишеш :lol: Хоча все ж була надія, що ти розумієш некоректність мему в даному випадку, бо ти не тільки свариш кухаря за несмачний обід, а розказуєш, як йому потрібно куховарити, наче все життя успішно цим займався. Тобто не займався? Ясно.
Та я просто поцікавився - не роби з того ґвалту :?
"Знайди собі рекламодавця!" - ну, круто, круто. Порада на мільйон. 8-)
padre_bot писав:
ідея + стартовий капітал - і, може, тоді вистрілить. Без цього ніяк
Так от на Ютубі якраз можна було досягти успіху практично без капіталу. За це його і люблять (любили).

padre_bot

Повідомлення padre_bot » 13 вересня 2019, 12:33

"на Ютубі якраз можна було досягти успіху практично без капіталу" - ага, з десяток років назад (окрім окремих вийнятків).
"Знайди собі рекламодавця!" - ну, круто, круто. Порада на мільйон" - нажаль так воно і працює.
"бо ти не тільки свариш кухаря за несмачний обід, а розказуєш, як йому потрібно куховарити, наче все життя успішно цим займаєшся" - я не розказую кухарю як куховарити, я кажу йому "переставай нити шо твій ресторан неприбутковий, бо країна хуйова, а спробуй зробити шось, шо зацікавить більше клієнтів в твій рксторан, прикладів ж маса".
"Тобто не займався? Ясно." - спочатку сам звинуватив, потім сам перепитав, потім сам відповів. Ясно)) Ти ж, до речі, теж окрім невеличкої спроби в ігровий канал не маєш українських каналів, а так авторитетно розповідаєш (твоя логіка). Я веду кілька каналів музикантів, один канал від змі і ще два в розробці, попутньо спілкуючись з сеошниками великих каналів (Телебачення Торонто, наприклад) . Це все тільки починає рухатись, тому розповім назви коли все запуститься в повну силу.

"Держава в цьому випадку нічим не відрізняється від будь-якої крупної контори" - окрім нюансу, контора дає бабки - контора хоче шось в замін, тут все прозоро ясно. Єдине чим держава може дійсно помогти - організація фестивалів-івентів блогерських, інтерв'ю-лекцій, словом офлайнового промо власне україномовних кріейторів.

padre_bot

Повідомлення padre_bot » 13 вересня 2019, 12:36

Про рекомендації - є трохи такого, але теж вже достатньо довго, і тре вчитись за такий час виходити на цільову напряму

Gadmin
Site Admin

Повідомлення Gadmin » 13 вересня 2019, 13:27

padre_bot писав:
13 вересня 2019, 12:33
спочатку сам звинуватив
:shock: Процитуй моє звинувачення. В чому?
Нічого не розумію. Я так плутано пишу? Жах. :(
Невже не можна просто поцікавитись, чи в людини є досвід певної діяльності? Де тут можна знайти підйоб?
padre_bot писав:
13 вересня 2019, 12:33
Ти ж, до речі, теж окрім невеличкої спроби в ігровий канал не маєш українських каналів, а так авторитетно розповідаєш.
Ой, а хтось тут так наполягав на тому, що в українському ютубі - все те саме, що і в загальному, і нема різниці. :lol:
Та я й ютуберам нічого не вказував. Я вказував державі. :) А тут жодних застережень нема, бо державотворцем може стати будь-який клоун. А я за своє життя розсмішив багато людей. ;)

"контора дає бабки - контора хоче шось взамін" - ііііі? Що з державою тут не так?

Nilgy Ellrats

Повідомлення Nilgy Ellrats » 13 вересня 2019, 16:14

Нічого собі у вас тут гаряче :)

padre_bot

Повідомлення padre_bot » 13 вересня 2019, 16:34

"Ой, а хтось тут так наполягав на тому, що в українському ютубі - все те саме, що і в загальному, і нема різниці" - там в душках написано "(твоя логіка)".
"До речі, ти таким менторським тоном всезнаюче говориш 8-) - наче досвідчений і успішний ютубер. Признавайся, де твій канал? :roll: Не приховуй від нас!" - якшо це не кволенька спроба підйобу, то я найпопулярніший ютубер України.
Що з державою тут не так? - ну, а що держава хоче в замін? Рекламу...рекламу чого? На яких умовах? Як? Це ж держава, це ж державні кошти - сам розумієш, шо це буде ше гірше, ніж фінансування в темний колодязь українського кінематографу. Он, спробували фінанснути ютуб проект Соколової-Скрипіна. Боти Шарія досі піною стікають під всіма відео, де присутні ці ведучі.

Gadmin
Site Admin

Повідомлення Gadmin » 13 вересня 2019, 16:50

Яскрава п’ятірка: українські книжки-картинки, що надихають

https://bokmal.com.ua/books/yaskrava-py ... nadihayut/

Класні ілюстрації (які тести, не знаю)

Зображення

Gadmin
Site Admin

Повідомлення Gadmin » 13 вересня 2019, 16:58

Nilgy Ellrats писав:
13 вересня 2019, 16:14
Нічого собі у вас тут гаряче :)
Ну, хоч хтось зі мною сперечається, а не тікає в інстаграм :)

padre_bot

Повідомлення padre_bot » 13 вересня 2019, 17:03

Ага, то я вже "хоч хтось" =)))

Gadmin
Site Admin

Повідомлення Gadmin » 13 вересня 2019, 17:59

Випив - йди спати :)

Зображення

padre_bot

Повідомлення padre_bot » 15 вересня 2019, 15:15

Думка на ту ж тему з "оппосіт сайд"

Gadmin
Site Admin

Повідомлення Gadmin » 15 вересня 2019, 15:30

Бляха, це відео - це ще одна ілюстрація того, що український Ютуб дохлий. Ледь витримав 2 хвилини слухати якесь беззмістовне балаболення у якості вступу (зараз я вам такееее скажу, такееее скажу). Сподіваюсь, вкинуте потім лайно вартувало хоч якогось хайпу?

padre_bot

Повідомлення padre_bot » 15 вересня 2019, 15:40

Єп, там є правильні думки. Але загалом воно таке ж нудне, як і стріми Алекса і інших ютуберів, через що, в основному, і є спад.
Ну і в коментах Падон теж важливий технічний момент зачіпив - закриття Ютуб Геймінг вплинуло на статистику також, а це не беруть до уваги

Gadmin
Site Admin

Повідомлення Gadmin » 15 вересня 2019, 15:51

То от моя думка була, через що той спад.
А ми розвели срач на цілий листок.

padre_bot

Повідомлення padre_bot » 15 вересня 2019, 16:44

Піднімаємо активність україномовних форумів!!!11)

Gadmin
Site Admin

Повідомлення Gadmin » 16 вересня 2019, 10:52

У проєкті державного бюджету на 2020 рік на охорону здоров'я передбачено 108 мільярдів гривень, на освітню сферу - 136,4 мільярда, на розвиток культури та інформаційної діяльності - 8,6 мільярда гривень.

От чи не можна, скажімо, з розвитку культури та інформаційної діяльності виділити десь 2-3 млн. на підтримку ютуберів. Я прикинув - цього вистачить, щоб внести таки відчутний оживляж.
А це всього лиш 0,03% від виділеного бюджету!

Відповісти